Zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo
Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia zaprasza do udziału w konferencji pt. „Problem uzależnienia w rodzinie, współczesne formy pomocy” która odbędzie się w dniu 18 października 2018 roku w siedzibie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie, w Pałacyku nad Utratą w godz. 9.30-18.00.

Konferencja adresowana jest m.in. do:
- pracowników placówek lecznictwa odwykowego,
- pedagogów szkolnych,
- dyrektorów szkół
- pracowników świetlic socjoterapeutycznych,
- policjantów,
- kuratorów sadowych,
- pracowników socjalnych,
- pełnomocników zarządów gmin ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień,
- pielęgniarek i lekarzy,
- członków gminnych komisji ds. rozwiązywania problemów uzależnień
- innych grup zawodowych zainteresowanych problematyką uzależnień.

Uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat aktualnej problematyki współuzależnienia. Spotkanie to będzie okazją do integracji instytucji, organizacji i środowisk działających na rzecz członków rodzin z problemem alkoholowym po to by budować strategię pomocy w oparciu o aktualną wiedzę.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji przesyłając skan karty zgłoszeniowej drogą mailową na adres: katarzyna.tuszynska@mscz.pl do dnia 1 października 2018 roku.
Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 758 68 09.

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Program konferencji:

18 październik 2018 r.: Część I - wykładowa

Prowadzenie : dr n.med. Anna Mosiołek, z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa , mgr Bernarda Kejres – Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

9:00– 09:30 rejestracja uczestników konferencji

9:30-9:50 otwarcie konferencji – Pan Marszałek Województwa Mazowieckiego -Adam Struzik,
Dyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia - Lidia Rudzka

9:50-10:30 Przemoc w kontekście uzależnień , mgr Ewa Małachowska – seksuolog, psychoterapeuta, dr n.med. Sławomir Jakima- specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta PTP, superwizor seksuologii PTS.
10:30-11:10 Rodzina z problemem uzależnień- perspektywa systemowa, Jolanta Ryniak – specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, trener PTP.
11:10- 11:40 przerwa kawowa
11:40 – 12:20 Złość w rodzinie z problemem uzależnień jako sygnalizator, Barbara Kozakiewicz- specjalista psychoterapii uzależnień.
12:20-13:00 Rodzina z problemem uzależnień w okresie jej rekonstrukcji – Lilianna Bielecka, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w procesie certyfikacji w Polskim Instytucie Ericsonowskim.
13:00 – 13:40 Psychoterapia par w leczeniu uzależnień i współuzależnienia, Ewa Miturska – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psychoterapeuta systemowy, specjalista przeciwdziałania przemocy, specjalista psychoterapii uzależnień.
13:40– 14:20 przerwa – lunch
14:20-15:00 Zaburzenia osobowości w terapii rodzin – dr n. med. Anna Mosiołek, specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej, psychoterapeuta.
Część II - warsztatowa
15:00-16:00 Grupy samopomocowe w pomaganiu rodzinom z problemem uzależnień. - Al-Anon
16.00 – 17.00 Psychoterapia par w leczeniu uzależnień i współuzależnienia, Ewa Miturska- psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psychoterapeuta systemowy, specjalista przeciwdziałania przemocy, specjalista psychoterapii uzależnień.
17.00- 18.00 Patologiczne zamartwianie jako czynnik istotny w leczeniu uzależnień- Jacek Gierus, psycholog, psychoterapeuta CBT, zajmuje się psychometrią.
18.00 – Zakończenie konferencji

ZałącznikWielkość
karta_zgloszeniowa_do_udzialu_w_konferencji.doc28.5 KB